<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php

Nabadzīgo domāšana


Par veiksmes zīmēm un amuletiem

Tātad laimes nesēji tiek nēsāti ar mērķi pievilkt veiksmi – tie kalpo kā laimīga gadījuma magnēti. Amuleti atvaira visu negatīvo – tie nodrošina aizsardzību pret ļaunu aci, slimībām un citām briesmām. Talismanus speciāli izgatavo un nēsā, lai piesaistītu to īpašniekam kādu sevišķu labumu vai atbalstu.

Amerikāņiem ļoti populārs laimes amulets ir truša kāja.

Baltā amoliņa trīsdaļīgā lapa ir kļuvusi par Īrijas nacionālo simbolu.

Latviešu veiksmes amulets ir zirga pakavs.

 Folklora vēsta, ka pakavs kļuvis par laimes nesēju pēc tam, kad Velns ieraudzījis zirgu rikšojam pa bruģi, un tā pakavi mētājuši dzirkstis. Aiz skaudības zaļš, Velns licis kalējam, lai tas ar pāris pakaviem apkaļ arī viņa nagus. Kas to būtu domājis – Velna kājas izrādījušās pārāk jūtīgas pakaviem. Gudrais kalējs, izmantojot gadījumu, atteicies noņemt pakavus, kamēr Velns neapsolīs nekad neiet mājā, kur pie durvīm pakarināts pakavs. Kopš tiem laikiem pakavu karina pie durvīm, un ne tikai – jūrnieki to mēdz pienaglot arī pie masta, lai tas pasargātu no vētrām.

 Mēs mēdzam glabāt makā zivs zvīņas, lai būtu tik daudz naudas kā zvīņu, bet arī pati zivs piesaista bagātību un pārpilnību. Bībelē taču ir stāsts par to, ka Jēzus ar divām zivīm spēja pabarot 5000 izsalkušo. Zivs ir pat senāks kristiešu simbols nekā krusts, jo to kā slepenu atpazīšanas zīmi pieņēma agrīnie kristieši, kas tika vajāti. Nav iespējams pieminēt visus laimes nesējus, jo par tādu varēja kļūt un kļuva jebkas.

 Senie un antīkie amuleti un zīmes gandrīz aizmirsti. Vārds “amulets” cēlies no latīņu pasaules (amuletum) un nozīmē – priekšmets, kas kādu aizsargā no nepatikšanām. Pasaulē nu jau rit 5000 gadu cīņa pret ļauno aci.  Sengrieķu vēsturnieks Plūtarha “zinātniskais” skaidrojums ir šāds: ļauna acs ir galvenais, ja ne vienīgais, nāvējošo staru avots, kuri kā saindētas bultas izšaujas no tā cilvēka dvēseles dziļumiem, kam piemīt šāda acs. Šis ticējums ir daudzās kultūrās, jo sevišķi spēcīgi Tuvajos Austrumos un Vidusjūras reģionā. Iespējams tādējādi Grieķijā un Turcijā radušies amuleti pret ļaunu aci tieši zilas acs formā, kas it kā spogulis pavērš ļauno skatienu atpakaļ pret nelabvēli.

 Talismanus ir jāuzlādē ar īpaša rituāla palīdzību. Liela daļa cilvēku nēsā kristietības krusta zīmi – krustiņu, tomēr arī šis talismans ir jāuzlādē, jāsvēta! Grieķu valodā “tetelesmenon” – tāds, kas iesvētīts, nes aizsardzību vai īpašu labumu cilvēkam, kas to nēsā. Katrā kultūrā ir savi iesvētīšanas rituāli, tā ir īpaša enerģija, ar kuras palīdzību tiek uzlādēts talismans. Būtu labi, ja periodiski atkārtotu talismana uzlādēšanu, lai tas būtu spēcīgs aizsargs pret ļauno, pret nelaimi.

 Pakavs, kā arī citi laimes nesēji ir īpaši mīļi latviešiem, ne velti šo simbolu izmanto naudas monētām kā simbolu. 

Arī pārdošanai ir sava veiksmes zīme! To var izveidot kā rakstu zīmi vai kā monētu un novietot savā darba vietā vai nēsāt naudas maciņā gluži kā zivs zvīņas.

  

Stiprās latvju zīmes.

      Dieva zīme – simbolizē debesjumu, vīrišķo spēku, tiekšanos uz augšu. Tas ir trijstūris ar vienu apli vai trim trijstūra augšpusē.

   Saules zīme – auglības, mūžīgās kustības un dzīvības simbols. Visvienkāršākā Saules zīme ir aplis. Visiem atvasinātajiem un sarežģītākajiem Saules simboliem grafiski uzsver vidusdaļu. Saules zīmi bieži izmanto sieviešu rotās un apģērbos.

     Laimas zīme jeb slotiņa – veiksmes un laimes simbols. Sena zīme. Laimas slotiņa aizslauka visu slikto, palīdz beigt vienu dzīves posmu un sākt nākamo.

     Māras krusts – tas ir cieši saistīts ar uguni, māju un auglību. Māra ir ģimenes pavarda sargātāja un sievietes aizbildne. Senie latvieši ticēja, ka visa materiālā pasaule, tostarp maize, uguns un tās saglabāšana, ir Māras pārziņā. Tāpēc krustu vilka uz maizes klaipiņa un vakarā ielika pavarda pelnos. Sargā laulību un labklājību, bieži izmanto sieviešu rotās.

     Zalktis – mājas aizsardzības un gudrības simbols. Laika zīme – starpnieks starp daudzām pasaulēm.

    Jumis – auglības simbols, ģimenes pavarda sargātājs. Grafiski Jumja zīme atgādina divus sakrustotus kāšus. Viena no versijām vēsta, ka šī zīme veidojusies, savienojot Māras zīmi un Dieva zīmi.

    Māras zīme – sieviešu un ģimenes labklājības simbols. Gādā par materiālo pasauli. Saistība ar zemes un dabas spēkiem, drošību un mieru.

Atcerieties nolikt glāzi.


     Psiholoģijas pasniedzēja staigā pa auditoriju un stāsta par stresa menedžmentu. Tad viņa pacēla rokā ūdens glāzi un visi gaidīja, ka atskanēs jautājums: vai ūdens glāze ir pus-pilna, vai pus-tukša, bet varbūt tukša? Bet, ar smaidu sejā, izskanēja jautājums: cik smaga ir šī glāze? Auditorijā izskanēja dažādas atbildes, sākot no 70 gramiem līdz pat 200 gramiem.  

     Tad pasniedzēja teica: "Svars nav būtisks. Viss atkarīgs no tā, cik ilgi es to turu rokās. Ja minūti, tad nekādu problēmu. Ja turu to vienu stundu, tad man roka sāks sāpēt. Ja turēšu to rokā veselu dienu, tad roka būs sastingusi un nekustīga, gandrīz paralizēta. Bet glāzes svars jau nebūs mainījies.  Jo ilgāk turu, jo smagāka tā kļūst!"


   Pēc nelielas pauzes pasniedzēja turpināja: "Stress, spriedze un raizes dzīvē līdzinās šai ūdens glāzei. Kad domājiet par tiem kādu brīdi, tad nekas nenotiek. Padomājiet par problēmām mazliet ilgāk un tās sāk jūs sāpināt. Un ja padomājiet par raizēm un neveiksmēm visu dienu, tad kļūstat kā paralizēti - nespējīgi darīt jebko citu."

Atcerieties nolikt ūdens glāzi!

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk